Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher SöFF 3 domare

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2010-01-30 11:30 IFK Eskilstuna - Malmköpings IF Tunavallen
2010-02-06 12:00 Eskilstuna Södra FF - Enskede IK J Tunavallen
2010-02-06 13:30 Enhörna IF - Sollentuna United FF Södertälje Fotbollsarena
2010-02-07 17:00 IFK Eskilstuna - Torshälla-Nyby IS Tunavallen
2010-02-13 11:00 Värmbols FC - IFK Eskilstuna Backavallen
2010-02-13 18:00 Enhörna IF - Vallentuna BK
2010-02-20 11:15 Matchen inställd. (Uppskj.) Katrineholms SK FK - Malmköpings IF Backavallen
2010-02-20 12:00 Eskilstuna City FK J - Upsala IF J Tunavallen
2010-02-20 12:00 Nyköpings BIS - Rotebro IS FF Rosvalla IP
2010-02-20 13:00 Värmbols FC - Hammarby TFF Backavallen
2010-02-21 12:00 Eskilstuna City FK - KB Karlskoga FF Tunavallen
2010-02-21 14:00 IFK Eskilstuna - Kolsva IF Tunavallen
2010-02-21 16:00 Eskilstuna Södra FF - Boo FF Tunavallen
2010-02-27 10:00 Eskilstuna City FK J - Eskilstuna Södra FF Tunavallen
2010-02-27 12:00 Eskilstuna City FK - Syrianska IF Kerburan Tunavallen
2010-02-27 13:00 Telge FF - Vagnhärads SK Geneta Sportfält
2010-02-27 13:15 Katrineholms SK FK - Sonstorps IK Backavallen
2010-02-27 14:00 IFK Eskilstuna - Älvsjö AIK FF Tunavallen
2010-02-27 15:00 Runtuna IK - Hargs BK Rosvalla IP
2010-02-28 10:00 Eskilstuna City FK J - Enköpings SK FK J Tunavallen
2010-02-28 13:15 Värmbols FC - BK Kenty Backavallen
2010-03-03 18:45 Eskilstuna City FK - Enhörna IF Tunavallen
2010-03-06 11:00 Värmbols FC - Smedby AIS Backavallen
2010-03-06 12:00 Eskilstuna City FK - Enköpings SK FK Tunavallen
2010-03-06 13:00 Nyköpings BIS - Älvsjö AIK FF Rosvalla IP
2010-03-06 13:15 Katrineholms SK FK - Västerås BK 30 Backavallen
2010-03-06 14:00 Eskilstuna Södra FF - Kolsva IF Tunavallen
2010-03-07 11:00 Hargs BK - Bråvalla IK Rosvalla IP
2010-03-07 12:00 Eskilstuna City FK J - Degerfors IF J Tunavallen
2010-03-07 13:00 Runtuna IK - IK Tun Rosvalla IP
2010-03-07 14:00 IFK Eskilstuna J - IK Viljan Strängnäs Tunavallen
2010-03-07 15:00 Järna SK - Telge FF Brunnsängs Idrottsplats
2010-03-13 09:00 Hargs BK - IK Tun Rosvalla IP
2010-03-13 11:00 Triangelns IK JA - Eskilstuna City FK J Triangelborg
2010-03-13 12:00 Eskilstuna Södra FF - Vagnhärads SK Tunavallen
2010-03-13 15:00 Runtuna IK - Flens IF-Södra Rosvalla IP
2010-03-13 15:00 Järna SK - Gnesta FF Brunnsängs Idrottsplats
2010-03-13 15:00 Telge FF - Assyriska FF JAE Geneta Sportfält
2010-03-14 15:00 Enhörna IF - Bollstanäs SK
2010-03-20 09:00 Skogstorps GoIF - BK Sport Tunavallen
2010-03-20 13:15 Katrineholms SK FK - Arboga Södra IF (DRH) Backavallen
2010-03-20 15:00 Järna SK - Hägerstens IF Brunnsängs Idrottsplats
2010-03-20 17:00 Triangelns IK JA - Eskilstuna Södra FF Triangelborg
2010-03-21 11:00 Hargs BK - Malmköpings IF Rosvalla IP
2010-03-21 12:00 Eskilstuna City FK J - Åtvidabergs FF J Tunavallen
2010-03-21 13:00 Runtuna IK - Vagnhärads SK Rosvalla IP
2010-03-21 15:00 Enhörna IF - Nyköpings BIS
2010-03-24 17:00 IFK Eskilstuna - IK Viljan Strängnäs Tunavallen
2010-03-27 11:00 Eskilstuna Södra FF - Hällbybrunns IF Tunavallen
2010-03-27 13:00 Eskilstuna City FK - Gamla Upsala SK Tunavallen
2010-03-27 13:00 Enhörna IF - Älvsjö AIK FF
2010-03-27 13:15 Katrineholms SK FK - Ervalla SK Backavallen
2010-03-27 15:00 IFK Eskilstuna - Kungsör BK Tunavallen
2010-03-27 15:00 Telge FF - Atlético Stockholm FF Geneta Sportfält
2010-03-27 16:00 Vagnhärads SK - Dalhem IF Berga IP
2010-03-28 11:00 Hargs BK - Flens IF-Södra Rosvalla IP
2010-03-28 13:00 Runtuna IK - Malmköpings IF Rosvalla IP
2010-03-28 13:00 Triangelns IK JA - Nyköpings BIS J Triangelborg
2010-03-28 14:00 IFK Eskilstuna J - IK Franke Tunavallen
2010-03-30 20:00 IFK Eskilstuna - Arboga Södra IF Tunavallen
2010-03-31 18:45 Eskilstuna City FK - Älvsjö AIK FF Tunavallen
2010-04-01 19:00 Flens IF-Södra - Julita GoIF Hammarvallen
2010-04-02 11:00 Hargs BK - Bissarna Talang FF Rosvalla IP
2010-04-02 12:00 IFK Eskilstuna J - IK Sturehov Tunavallen
2010-04-04 15:00 Triangelns IK JA - IFK Västerås J Triangelborg
2010-04-05 12:00 Skogstorps GoIF - Vingåkers IF Tunavallen
2010-04-05 13:00 Värmbols FC - Karlstad BK Backavallen
2010-04-05 13:00 Telge FF - Enskede IK J Geneta Sportfält
2010-04-05 14:00 IK Viljan Strängnäs - Kungsör BK P 10
2010-04-05 14:00 IFK Eskilstuna - Köping FF Tunavallen
2010-04-05 15:00 Runtuna IK - FF Södertälje Rosvalla IP
2010-04-05 15:00 Järna SK - Rågsveds IF Brunnsängs Idrottsplats
2010-04-06 15:00 Eskilstuna City FK J - Malmköpings IF Tunavallen
2010-04-09 18:30 Värmbols FC - FK Linköping Backavallen
2010-04-10 12:00 Eskilstuna City FK - Motala AIF FK Tunavallen
2010-04-10 13:00 Assyriska FF Ungdom - Motståndare ej klart Södertälje Fotbollsarena
2010-04-10 13:00 Triangelns IK JA - Hällbybrunns IF Triangelborg
2010-04-10 13:15 Katrineholms SK FK - Kolsva IF Backavallen
2010-04-10 14:00 IK Viljan Strängnäs - Arboga Södra IF (DRH) P 10
2010-04-10 14:00 Eskilstuna Södra FF - Mälarhöjdens IK Tunavallen
2010-04-10 15:00 Vagnhärads SK - BKV Norrtälje Herr Häradsvallen-konstgräs
2010-04-10 15:00 Hargs BK - Sundbybergs IK Rosvalla IP
2010-04-10 16:00 IFK Uppsala - Malmköpings IF Hammargärdet
2010-04-10 17:00 Runtuna IK - BK Sport Rosvalla IP
2010-04-11 11:00 Enhörna IF - Täby IS Geneta Sportfält
2010-04-11 15:00 IFK Eskilstuna J - Värmbols FC
2010-04-11 15:00 Triangelns IK JA - Eskilstuna Södra FF Triangelborg
2010-04-17 15:00 Flens IF-Södra - BK Sport Hammarvallen
2010-04-18 17:00 Triangelns IK JA - Hälleforsnäs IF Triangelborg
2010-07-15 18:30 Eskilstuna City FK - Skiljebo SK Herr A Tunavallen
2010-07-20 19:00 Nyköpings BIS - Skiljebo SK Herr A Rosvalla IP
2010-07-20 19:00 IFK Eskilstuna - Enskede IK Tunavallen
2010-07-22 18:30 Eskilstuna City FK - Köping FF Tunavallen
2010-07-26 19:00 Julita GoIF - Åtvidabergs FF Herr A Öljevi Idrottsplats
2010-07-28 19:00 Bissarna Talang FF - Konyaspor KIF Rosvalla IP
2010-07-29 19:00 Malmköpings IF - Vingåkers IF Sparbanksvallen Malmahed
2010-07-29 19:00 IK Viljan Strängnäs - Enköpings IS Klockarvallen
2010-08-03 19:00 Flens IF-Södra - IK Tun Hammarvallen
2010-10-14 19:00 Tyresö FF - FOC Farsta Bosön 2 Vinnarhallen
Maif Vatten

Postadress:
Motala AIF FK - Fotboll
Bangårdsgatan 3
59135 Motala

Kontakt:
Tel: 0141223250, 0141223263
Fax: 0141211288
E-post: This is a mailto link

Se all info