Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Fotboll

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2010-01-30 10:30 120890001 Örebro SK Ungdom (D2H) - Adolfsbergs IK (D3H) Behrn Arena
2010-01-30 14:15 120890018 IFK Kumla (D3D) - IF Eker Örebro (D3D) Inst. Kumla IP, Konstgräs
Omgång 2
2010-02-01 18:30 120890013 ÖSK Elitfotboll AB (A/B-lag) - Sirius (D1H) Behrn Arena
2010-02-06 10:30 120890002 Örebro SK Ungdom (D2H) - FBK Karlstad (D3H) Behrn Arena
2010-02-06 12:15 120890009 Karlslunds IF HFK (D3H) - Karlslunds FF (D4H) 5 - 0 Karlslund Arena
2010-02-07 13:45 120890059 IFK Kumla (D3D) - Rävåsens IK (D3D) 1 - 3 Kumla IP, Konstgräs
2010-02-13 10:30 120890003 Örebro SK Ungdom (D2H) - IFK Sunne (D3H) Behrn Arena
2010-02-13 12:15 120890010 Karlslunds IF HFK (D3H) - Rynninge IK (D3H) 0 - 0 Karlslund Arena
2010-02-13 13:00 120890080 KIF Örebro DFF (DA) - Västerås BK 30 (D1D) Behrn Arena
2010-02-13 15:15 120890068 BK Forward (D1H) - Karlstad BK (D2H) 3 - 1 Behrn Arena
2010-02-14 13:30 120890020 IFK Kumla (D3D) - Örebro SK Söder (D3D) 2 - 1 Kumla IP, Konstgräs
2010-02-14 15:30 120890055 IFK Kumla (D3D) - Bråtens IK (D3D) 0 - 0 Kumla IP, Konstgräs
2010-02-17 19:00 120890082 KIF Örebro DFF (DA) - Djurgårdens IF DFF (DA) Behrn Arena
2010-02-20 12:00 120890060 IFK Kumla (D4H) - HOIF (D5H) Kumla IP, Konstgräs
2010-02-20 13:00 120890083 KIF Örebro DFF (DA) - Tyresö FF (DA) Behrn Arena
2010-02-20 14:15 120890076 Vretstorps IF (D4H) - Kumla BK (D5H) Kumla IP, Konstgräs
2010-02-20 15:15 120890069 BK Forward (D1H) - IF Sylvia (D1H) Behrn Arena
2010-02-20 16:00 120890022 IFK Örebro (D3H) - Köping FF (D2H) 0 - 0 Karlslund Arena
2010-02-20 16:15 120890131 Sannaheds IF (P94) - ÖSK Ungdom (P94) Kumla IP
2010-02-20 17:00 120890057 Rynninge IK (D3H) - Ervalla SK (D4H) Behrn Arena
2010-02-20 18:10 120890130 IFK Lindesberg (D6H) - Ervalla FF (D6H) Karlslund Arena
2010-02-21 09:00 120890123 Lillån FK P95 - Rynninge IK P-96 Behrn Arena
2010-02-21 09:45 120890043 IFK Kumla Dam (D2D) - Rävåsens IK (D3D) Kumla IP, Konstgräs
2010-02-21 10:00 120890081 Närkes Kils SK (D5H) - Hidingsta IK (D4H) Karlslund Arena
2010-02-21 11:45 120890044 IFK Kumla (D3D) - Bråtens IK (D3D) Kumla IP, Konstgräs
2010-02-21 14:00 120890103 Rynninge IK (D3D) - Örebro SK Ungdomsklubb (D4D) Allévallen, Konstgräs
2010-02-22 20:30 120890135 Hidingsta IK (D4H) - Närkes Kils SK (D5H) 1 - 1 Kumla IP, Konstgräs
2010-02-27 10:00 120890023 IFK Örebro (D3H) - FK Bosna 92 (D3H) 1 - 4 Karlslund Arena
2010-02-27 10:00 120890085 Axbergs IF (D5H) - Mariebergs IK (D6H) 3 - 3 Allévallen, Konstgräs
2010-02-27 10:10 120890133 FK Örebro (D5H) - Ervalla SK (D4H) 3 - 2 Kumla IP, Konstgräs
2010-02-27 10:30 120890004 Örebro SK Ungdom (D2H) - Carlstad United BK (D1H) Behrn Arena
2010-02-27 12:00 120890061 IFK Kumla (D4H) - Real Örebro FF (D5H) Kumla IP, Konstgräs
2010-02-27 12:15 120890012 Karlslunds IF HFK (D3H) - FBK Karlstad (D3H) 5 - 2 Karlslund Arena
2010-02-27 13:00 120890088 KIF Örebro DFF (DA) - Jitex BK (DA) Behrn Arena
2010-02-27 14:15 120890048 IFK Kumla (D3D) - Mariestads BoIS FF (D3D) 1 - 2 Kumla IP, Konstgräs
2010-02-27 14:15 120890129 IFK Hallsberg (D5H) - Kumla BK (D5H) Allévallen, Konstgräs
2010-02-27 15:00 120890056 Rynninge IK (D3H) - Söderköpings IK (D3H) Behrn Arena
2010-02-27 18:00 120890039 Örebro Syrianska BK (D3H) - Laxå IF (D4H) 3 - 3 Karlslund Arena
2010-02-28 11:15 120890124 IK Sturehov (D3D) - Bråtens IK (D3D) Behrn Arena
2010-02-28 12:15 120890031 Karlslunds FF (D4H) - IFK Örebro (D3H) 1 - 3 Karlslund Arena
2010-02-28 12:20 120890102 Öfvre Adolfsberg FC (D4H) - Hidingsta IK (D4H) Allévallen, Konstgräs
2010-02-28 13:15 120890144 Lekebergs IF (D4H) - BK Forward (D5H) Behrn Arena
2010-02-28 13:30 120890164 Lillån FK (D7H) - KB Karlskoga 2 (D5H) Kumla IP, Konstgräs
2010-02-28 16:15 120890155 Sannaheds IF (P94) - Eskilstuna City FK (P16) 2 - 1 Kumla IP, Konstgräs
2010-02-28 18:15 120890162 BK Forward (D1H) - Motala AIF FK (D2H) Karlslund Arena
2010-02-28 19:00 120890163 Glanshammars IF (D2D) - Götlunda IF (D3D) Behrn Arena
2010-03-09 18:15 120890011 Karlslunds IF HFK (D3H) - FK Linköping (D2H) 6 - 2 Karlslund Arena
2010-03-14 13:30 120890027 IFK Örebro 2 (D5H) - Kolsva IF (D4H) 3 - 5 Kumla IP, Konstgräs
Omgång 3
2010-03-05 19:00 120890110 Laxå IF (D4H) - FK Bosna 92 (D3H) Allévallen, Konstgräs
2010-03-05 20:30 120890182 Örebro SK Söder (D4H) - Arboga Södra IF (D4H) 1 - 7 Behrn Arena
2010-03-06 08:55 120890095 Yxhults IK (D5H) - Sköllersta IF (D4H) Kumla IP, Konstgräs
2010-03-06 10:00 120890181 IF Eker Örebro (D5H) - Vingåkers IF (D5H) Karlslund Arena
2010-03-06 12:15 120890014 Karlslunds IF HFK (D3H) - KB Karlskoga FF (D2H) 3 - 0 Karlslund Arena
2010-03-06 12:15 120890166 Vretstorps IF (D4H) - Rävåsens IK (D5H) 2 - 0 Allévallen, Konstgräs
2010-03-06 12:30 120890062 IFK Kumla (D4H) - BK Forward (D5H) Kumla IP, Konstgräs
2010-03-06 13:30 120890070 BK Forward (D1H) - FK Linköping (D2H) Behrn Arena
2010-03-06 14:00 120890167 Östansjö IF (D5H) - IFK Lindesberg (D6H) 4 - 2 Allévallen, Konstgräs
2010-03-06 14:00 120890183 Rynninge IK (D6H) - IK Sturehov (D5H) Pettersbergs IP B
2010-03-06 14:15 120890032 Karlslunds FF (D4H) - HOIF (D5H) 4 - 1 Karlslund Arena
2010-03-06 14:45 120890049 IFK Kumla (D3D) - DFK Värmbol (D3D) 1 - 1 Kumla IP, Konstgräs
2010-03-06 16:00 120890077 Närkes Kils SK (D5H) - Hällefors AIF (D6H) Pettersbergs IP B
2010-03-06 16:00 120890105 Örebro SK Söder (D3D) - Ämterviks FF (D2D) 1 - 6 Karlslund Arena
2010-03-06 16:15 120890157 IFK Hallsberg (D5H) - Axbergs IF (D5H) Allévallen, Konstgräs
2010-03-06 18:00 120890146 Glanshammars IF (D2D) - Eneby BK (D2D) Karlslund Arena
2010-03-07 08:00 120890132 Adolfsbergs IK (D4D) - Lillån FK (D3D) Behrn Arena
2010-03-07 10:00 120890111 Laxå IF 2 (D6H) - Röfors IF (D7H) Inst. Allévallen, Konstgräs
2010-03-07 12:00 120890136 Hallsbergs BK (D3D) - Töreboda IK (D4D) Allévallen, Konstgräs
2010-03-07 13:30 120890176 IK Sturehov (D5H) - Adolfsbergs IK 2 (D5H) Behrn Arena
2010-03-07 15:15 120890185 ÖSK Ungdom (P14) - AIK Solna (P14) Kumla IP, Konstgräs
2010-03-07 16:00 120890089 KIF Örebro DFF (DA) - Linköpings FC (DA) Behrn Arena
2010-03-07 16:00 120890186 Assyriska FF i Ö-O (D5H) - Hidingsta IK (D4H) Karlslund Arena
2010-03-07 16:15 120890138 IFK Askersund (D5H) - Pars FC Örebro (D6H) Allévallen, Konstgräs
2010-03-07 18:00 120890118 Laxå IF (D3D) - Arboga Södra IF (D4D) 1 - 7 Allévallen, Konstgräs
2010-03-07 19:15 120890125 IK Sturehov (D3D) - Lotorps IF (D3D) Behrn Arena
2010-03-07 20:15 120890169 Lekebergs IF (D4H) - IFK Lindesberg (D6H) Allévallen, Konstgräs
2010-03-13 00:00 120890072 Fellingsbro GoIF (D5H) - IFK Lindesberg (D6H) Inst.
2010-03-13 07:45 120890200 Adolfsbergs IK 2 (D5H) - Real Örebro FF (D5H) Behrn Arena
2010-03-13 10:30 120890005 Örebro SK Ungdom (D2H) - IK Östria Lambohov (D3H) Behrn Arena
2010-03-13 10:45 120890050 IFK Kumla Dam (D2D) - Smedby AIS (D2D) 1 - 3 Kumla IP, Konstgräs
2010-03-13 12:00 120890150 Grönbo IF (D7H) - Hovsta IF (D7H) 2 - 2 Stadsskogsskolan Grus
2010-03-13 12:15 120890158 IFK Hallsberg (D5H) - Lekebergs IF (D4H) Allévallen, Konstgräs
2010-03-13 12:45 120890051 IFK Kumla (D3D) - Smedby AIS B (D3D) 0 - 4 Kumla IP, Konstgräs
2010-03-13 13:00 120890090 KIF Örebro DUFF - Borens IK (D2D) 0 - 0 Behrn Arena
2010-03-13 13:00 120890175 Lillkyrka IF (D6H) - Axbergs IF (D5H) Lillåvallen Konstgräs
2010-03-13 14:00 120890202 Rynninge IK (D6H) - Real Örebro FF (D5H) Pettersbergs IP B
2010-03-13 14:15 120890192 Vretstorps IF (D4H) - IFK Askersund (D5H) Allévallen, Konstgräs
2010-03-13 15:00 120890058 Rynninge IK (D3H) - KB Karlskoga FF (D2H) Behrn Arena
2010-03-13 16:00 120890024 IFK Örebro (D3H) - IFK Ölme (D3H) 0 - 0 Allévallen, Konstgräs
2010-03-13 16:00 120890196 Lillån FK (P17) - IK Sturehov (P17) Lillåvallen Konstgräs
2010-03-13 16:30 120890063 IFK Kumla (D4H) - Immetorps BK (D4H) Kumla IP, Konstgräs
2010-03-13 17:15 120890071 BK Forward (D1H) - Degerfors IF (SE) Behrn Arena
2010-03-13 18:00 120890190 ÖSK Ungdom (P94) - Spårvägens FF (P94) Allévallen, Konstgräs
2010-03-14 10:00 120890195 Närkesberg/Mariedamm (D6H) - Vretstorps IF (D4H) Allévallen, Konstgräs
2010-03-14 11:30 120890204 KIF Örebro DFF F17 - Frövi IK (D3D) Behrn Arena
2010-03-14 11:45 120890156 Sannaheds IF (P94) - BK Forward -94 Kumla IP
2010-03-14 12:10 120890187 IF Eker Örebro (D5H) - Glanshammars IF (D4H) Pettersbergs IP B
2010-03-14 12:15 120890145 HOIF (D5H) - BK Forward (D5H) 3 - 0 Allévallen, Konstgräs
2010-03-14 14:00 120890112 Laxå IF 2 (D6H) - Östansjö IF (D5H) Allévallen, Konstgräs
2010-03-14 14:00 120890197 Närkes Kils SK (D5H) - Hällefors AIF (D6H) 7 - 1 Pettersbergs IP B
2010-03-14 16:00 120890119 Laxå IF (D3D) - Götlunda IF (D3D) 12 - 0 Allévallen, Konstgräs
2010-03-14 16:00 120890191 Adolfsbergs IK (D3H) - Ervalla SK (D4H) Behrn Arena
2010-03-14 17:45 120890097 Yxhults IK (D7H) - Axbergs IF (D7H) Kumla IP, Konstgräs
2010-03-14 18:00 120890137 Hallsbergs BK (D3D) - Valla IF (D5D) Allévallen, Konstgräs
2010-03-14 19:00 120890177 IK Sturehov (D5H) - Mariebergs IK (D6H) Behrn Arena
2010-03-18 21:15 120890224 Hidingsta IK (D4H) - Adolfsbergs IK 2 (D5H) 2 - 2 Kumla IP, Konstgräs
2010-03-20 10:00 120890106 Örebro SK Söder (D3D) - Öfvre Adolfsberg FC (Damer) 1 - 2 Karlslund Arena
2010-03-20 11:00 120890064 IFK Kumla (D4H) - FK Bosna 92 (D3H) Kumla IP, Konstgräs
2010-03-20 11:00 120890073 Fellingsbro GoIF (D5H) - Glanshammars IF (D4H) Inst. Idrottsparken Fellingsbro Grus
2010-03-20 12:15 120890033 Karlslunds FF (D4H) - IK Sturehov (D5H) 9 - 1 Karlslund Arena
2010-03-20 12:15 120890159 Sköllersta IF (D4H) - IFK Hallsberg (D5H) Allévallen, Konstgräs
2010-03-20 12:30 120890091 KIF Örebro DUFF - Skövde Kvinnliga IK (D3D) Behrn Arena
2010-03-20 13:00 120890219 Fjugesta IF (D5H) - Mariebergs IK (D6H) 2 - 1 Lillåvallen Konstgräs
2010-03-20 13:10 120890212 IFK Lindesberg (D6H) - Ervalla FF (D6H) Kumla IP, Konstgräs
2010-03-20 14:00 120890021 Nora-Pershyttan BK (D6H) - Lindesbergs FK (D8H) 4 - 6 Martinvallen Grus
2010-03-20 14:00 120890078 Närkes Kils SK (D5H) - Rynninge IK (D6H) 1 - 2 Pettersbergs IP B
2010-03-20 14:00 120890139 Hallsbergs BK (D3D) - Rynninge IK (D3D) Allévallen, Konstgräs
2010-03-20 16:00 120890113 Laxå IF (D4H) - Immetorps BK (D4H) Allévallen, Konstgräs
2010-03-20 16:00 120890215 IF Eker Örebro (D5H) - Närkes Kils SK (D5H) Karlslund Arena
2010-03-20 16:00 120890221 Latorps IF 2 (D6H) - Lillkyrka IF (D6H) Pettersbergs IP B
2010-03-20 17:15 120890098 Yxhults IK (D5H) - Örebro SK FK -93 (PAL) Kumla IP, Konstgräs
2010-03-21 07:55 120890222 Lillån FK (D3D) - Frövi IK (D3D) 2 - 3 Behrn Arena
2010-03-21 08:15 120890220 Real Örebro FF (D5H) - Hidingsta IK (D4H) 1 - 8 Allévallen, Konstgräs
2010-03-21 10:00 120890040 Örebro Syrianska BK (D3H) - Islingby IK A (D4H) 6 - 0 Karlslund Arena
2010-03-21 10:00 120890120 Laxå IF (D3D) - KIF Örebro DFF (D4D) Allévallen, Konstgräs
2010-03-21 12:00 120890151 Grönbo IF (D7H) - IFK Lindesberg (D6H) Stadsskogsskolan Grus
2010-03-21 12:00 120890171 Östansjö IF (D5H) - Axbergs IF (D5H) 1 - 2 Allévallen, Konstgräs
2010-03-21 12:00 120890178 IK Sturehov 2 (D6H) - Hidingsta IK (D7H) Sörbyvallen Örebro Grus
2010-03-21 12:10 120890170 IFK Kumla F15-18 - Guldsmedsh.-Stråssa BK F15-18 2 - 0 Kumla IP, Konstgräs
2010-03-21 14:00 120890184 Laxå IF 2 (D6H) - Immetorps BK svart (D6H) Allévallen, Konstgräs
2010-03-21 16:00 120890030 IFK Örebro (D3H) - Adolfsbergs IK (D3H) 0 - 2 Behrn Arena
2010-03-21 16:00 120890079 Närkes Kils SK (D5H) - IF Eker Örebro (D5H) Pettersbergs IP B
2010-03-21 20:15 120890206 Lekebergs IF (D4H) - Åtorps IF (D4H) Allévallen, Konstgräs
2010-03-22 21:15 120890211 Sköllersta IF (D4H) - Ervalla SK (D4H) Allévallen, Konstgräs
2010-03-24 20:30 120890232 Real Örebro FF (D5H) - Hidingsta IK (D7H) 2 - 0 Pettersbergs IP B
2010-03-26 18:15 120890099 Yxhults IK (D5H) - Latorps IF (D4H) Kumla IP, Konstgräs
2010-03-26 20:00 120890179 GSBK/Kopparberg (D4D) - Nora-Pershyttan BK (D3D) Kumla IP, Konstgräs
2010-03-27 08:00 120890198 Närkesberg/Mariedamm (D6H) - Fjugesta IF (D5H) Allévallen, Konstgräs
2010-03-27 08:00 120890234 Adolfsbergs IK 2 (D5H) - Pars FC Örebro (D6H) Behrn Arena
2010-03-27 10:00 120890086 Öfvre Adolfsberg FC (D4H) - Mariebergs IK (D6H) 2 - 0 Allévallen, Konstgräs
2010-03-27 10:00 120890233 IK Sturehov (P17) - Hovsta IF (P17) Sörbyvallen Örebro Grus
2010-03-27 10:30 120890006 Örebro SK Ungdom (D2H) - KB Karlskoga FF (D2H) Behrn Arena
2010-03-27 11:15 120890227 Mullhyttans IF (D7H) - Bobby BK (D7H) 3 - 5 Bergavallen Grus
2010-03-27 12:00 120890065 IFK Kumla (D4H) - Strömtorps IK (D4H) Kumla IP, Konstgräs
2010-03-27 12:15 120890015 Karlslunds IF HFK (D3H) - Syrianska IF Kerburan (D1H) 3 - 3 Karlslund Arena
2010-03-27 12:15 120890160 IFK Hallsberg (D5H) - Rävåsens IK (D5H) Allévallen, Konstgräs
2010-03-27 14:00 120890225 Rynninge IK (D6H) - Lillkyrka IF (D6H) Pettersbergs IP B
2010-03-27 14:15 120890034 Karlslunds FF (D4H) - Arboga Södra IF (D4H) 4 - 1 Karlslund Arena
2010-03-27 14:15 120890052 IFK Kumla Dam (D2D) - Borens IK (D2D) 1 - 3 Kumla IP, Konstgräs
2010-03-27 14:15 120890236 Sköllersta IF (D4H) - FBK Karlstad (D3H) Allévallen, Konstgräs
2010-03-27 14:30 120890242 Lillån FK (D7H) - ÖSK Söder 2 (D7H) Lillåvallen Konstgräs
2010-03-27 16:00 120890041 Örebro Syrianska BK (D3H) - IFK Ölme (D3H) 0 - 5 Karlslund Arena
2010-03-27 16:00 120890140 Hallsbergs BK (D3D) - BK Zeros (D5D) Allévallen, Konstgräs
2010-03-27 16:00 120890205 Glanshammars IF (D4H) - FK Örebro (D5H) Pettersbergs IP B
2010-03-27 17:45 120890100 Yxhults IK (D7H) - IFK Lindesberg (D6H) Inst. Kumla IP, Konstgräs
2010-03-27 18:00 120890045 FK Bosna 92 (D3H) - Vretstorps IF (D4H) Karlslund Arena
2010-03-28 07:55 120890223 Lillån FK (D3D) - IFK Arboga FK Damlag 12 - 0 Behrn Arena
2010-03-28 08:15 120890239 Kilsmo IK (D7H) - Högsjö BK (D7H) 3 - 0 Allévallen, Konstgräs
2010-03-28 10:00 120890107 Örebro SK Söder (D3D) - Bråtens IK (D3D) 9 - 0 Karlslund Arena
2010-03-28 12:00 120890193 IFK Örebro 2 (D5H) - Immetorps BK (D4H) 2 - 1 Allévallen, Konstgräs
2010-03-28 13:00 120890075 Fellingsbro GOIF (D7H) - Nora-Pershyttan BK (D7H) Inst. Idrottsparken Fellingsbro Grus
2010-03-28 14:00 120890114 Laxå IF 2 (D6H) - Vretstorps IF (D7H) Allévallen, Konstgräs
2010-03-28 14:00 120890188 KIF Örebro DFF F17 - Hertzöga BK (F17) Behrn Arena
2010-03-28 16:00 120890074 Fellingsbro GoIF (D5H) - Nora-Pershyttan BK (D6H) Idrottsparken Fellingsbro Grus
2010-03-28 16:00 120890121 Laxå IF (D3D) - Rävåsens IK (D3D) Allévallen, Konstgräs
2010-03-28 16:00 120890147 Glanshammars IF (D2D) - Rävåsens IK (D3D) Karlslund Arena
2010-03-28 16:00 120890230 Adolfsbergs IK (D3H) - IK Östria Lambohov (D3H) Behrn Arena
2010-03-28 19:15 120890126 IK Sturehov (D3D) - Forsby FF (D3D) 1 - 2 Behrn Arena
2010-03-29 18:00 120890245 Nyckelby IF (D6H) - Wahlsta SK (D6H) Inst. Idrottsparken Fellingsbro Grus
2010-03-31 20:15 120890247 Östansjö IF (D5H) - Närkesberg/Mariedamm (D6H) 7 - 3 Allévallen, Konstgräs
2010-04-17 10:00 120890216 Sköllersta IF (D4H) - Kolsva IF (D4H) Allévallen, Konstgräs
Omgång 4
2010-04-01 00:00 120890213 Ervalla SK (D4H) - Frövi IK (D5H)
2010-04-01 16:15 120890207 Lekebergs IF (D4H) - Fjugesta IF (D5H) Allévallen, Konstgräs
2010-04-01 18:00 120890046 FK Bosna 92 (D3H) - Sköllersta IF (D4H) Allévallen, Konstgräs
2010-04-01 18:30 120890231 BK Forward (D1H) - BK Kenty (D2H) Kumla IP, Konstgräs
2010-04-01 20:15 120890173 Vretstorps IF (D4H) - Åtorps IF 2 (D6H) Allévallen, Konstgräs
2010-04-02 08:45 120890237 Real Örebro FF (D5H) - Ervalla SK (D4H) 2 - 1 Behrn Arena
2010-04-02 10:00 120890084 Axbergs IF (D5H) - Rynninge IK (D6H) Allévallen, Konstgräs
2010-04-02 11:00 120890241 Röfors IF (D7H) - IF Weimer (D6H) Västervallen Grus
2010-04-02 11:00 120890249 Åmmebergs IF (D6H) - Tjällmo IF (D6H) 1 - 1 Björkvallen Grus
2010-04-02 12:00 120890115 Laxå IF (D4H) - Strömtorps IK (D4H) Allévallen, Konstgräs
2010-04-02 12:00 120890152 Grönbo IF (D7H) - FK Örebro (D7H) 2 - 2 Stadsskogsskolan Grus
2010-04-02 13:00 120890253 Fellingsbro GoIF (D5H) - Värhulta AIS (D6H) Idrottsparken Fellingsbro Grus
2010-04-02 13:30 120890025 IFK Örebro (D3H) - Kungsör BK (D4H) 0 - 1 Behrn Arena
2010-04-02 14:00 120890199 Närkesberg/Mariedamm (D6H) - IFK Askersund (D5H) Allévallen, Konstgräs
2010-04-02 14:15 120890035 Karlslunds FF (D4H) - Råtorps IK Herr (D4H) 3 - 4 Karlslund Arena
2010-04-02 14:15 120890194 IFK Kumla F15-18 - Laxå IF (F15-18) 1 - 2 Kumla IP, Konstgräs
2010-04-03 11:00 120890235 Adolfsbergs IK (D3H) - Juventus IF (D4H) 1 - 3 Behrn Arena
2010-04-03 14:00 120890251 Hidingsta IK (D4H) - Rävåsens IK (D5H) 3 - 3 Allévallen, Konstgräs
2010-04-04 11:00 120890238 Örebro SK Ungdom (P16) - HOIF (P16) Inst. Kumla IP, Konstgräs
2010-04-04 13:10 120890254 Ervalla FF (D6H) - SMÅ IF (D6H) Kumla IP, Konstgräs
2010-04-04 14:00 120890255 IFK Hallsberg (D5H) - Örebro SK Söder (D4H) Allévallen, Konstgräs
2010-04-04 15:10 120890066 IFK Kumla (D4H) - Arboga Södra IF (D4H) Kumla IP, Konstgräs
2010-04-04 18:15 120890248 IK Sturehov (D5H) - Latorps IF (D4H) 2 - 1 Allévallen, Konstgräs
2010-04-05 09:30 120890256 BK Forward (D5H) - IFK Eskilstuna Juniorlag Karlslund Arena
2010-04-05 10:00 120890116 Laxå IF 2 (D6H) - IFK Askersund (D5H) Allévallen, Konstgräs
2010-04-05 10:30 120890007 Örebro SK Ungdom (D2H) - Rynninge IK (D3H) Behrn Arena
2010-04-05 11:40 120890261 Glanshammars IF (D4H) - FK Bosna 92 (D3H) Karlslund Arena
2010-04-05 12:00 120890141 Hallsbergs BK (D3D) - Rävåsens IK (D3D) Allévallen, Konstgräs
2010-04-05 12:00 120890201 Grönbo IF (D7H) - Närkes Kils SK (D8H) Stadsskogsskolan Grus
2010-04-05 12:45 120890092 KIF Örebro DUFF - Smedby AIS B (D3D) Behrn Arena
2010-04-05 14:00 120890122 Laxå IF (D3D) - Åtorps IF (D4D) Allévallen, Konstgräs
2010-04-05 15:00 120890250 Hovsta IF (D7H) - Pars FC Örebro (D6H) 2 - 5 Lillåvallen Konstgräs
2010-04-05 15:00 120890252 IF Eker Örebro (D8H) - Lindesbergs FK (D8H) Vivalla IP Konstgräs
2010-04-05 16:00 120890036 Karlslunds FF (D4H) - Adolfsbergs IK (D3H) 4 - 0 Karlslund Arena
2010-04-05 18:00 120890246 HOIF (D4D) - Lillån FK (D3D) 0 - 3 Allévallen, Konstgräs
2010-04-05 19:00 120890258 IFK Kumla (D4H) - Assyriska FF i Ö-O (D5H) Kumla IP, Konstgräs
2010-04-05 20:15 120890208 Lekebergs IF (D4H) - FK Örebro (D5H) Allévallen, Konstgräs
2010-04-07 18:00 120890260 Nora-Pershyttan BK (D6H) - Adolfsbergs IK 2 (D5H) Martinvallen Grus
2010-04-07 18:30 120890240 ÖSK Elitfotboll (B-lag) - BK Forward (D1H) Behrn Arena
2010-04-09 19:00 120890264 Ervalla SK (D4H) - Rävåsens IK (D5H) 0 - 2 Kumla IP, Konstgräs
2010-04-10 10:00 120890142 Hallsbergs BK (D3D) - Bråtens IK (D3D) Allévallen, Konstgräs
2010-04-10 10:30 120890008 Örebro SK Ungdom (D2H) - Smedby AIS (D2H) Behrn Arena
2010-04-10 11:00 120890270 Åmmebergs IF (D6H) - Zinkgruvans IF (D8H) 4 - 0 Björkvallen Grus
2010-04-10 11:15 120890228 Mullhyttans IF (D7H) - FK Örebro (D7H) 4 - 2 Bergavallen Grus
2010-04-10 12:00 120890067 IFK Kumla (D4H) - IK Sturehov (D5H) Kumla IP, Konstgräs
2010-04-10 12:00 120890268 Hovsta IF (D7H) - Värhulta AIS (D6H) 3 - 0 Lillåvallen Konstgräs
2010-04-10 12:15 120890017 Karlslunds IF HFK (D3H) - Hammarby TFF (D1H) 1 - 2 Karlslund Arena
2010-04-10 12:15 120890265 Laxå IF 2 (D6H) - Woodys FC (D6H) 1 - 1 Allévallen, Konstgräs
2010-04-10 13:00 120890093 KIF Örebro DUFF - Eneby BK (D2D) Behrn Arena
2010-04-10 14:00 120890210 Laxå IF (D4H) - Åtorps IF (D4H) Allévallen, Konstgräs
2010-04-10 14:15 120890037 Karlslunds FF (D4H) - Örebro Syrianska BK (D3H) 1 - 2 Karlslund Arena
2010-04-10 14:15 120890053 IFK Kumla Dam (D2D) - BK Tinnis (D3D) 0 - 1 Kumla IP, Konstgräs
2010-04-10 16:00 120890047 FK Bosna 92 (D3H) - Norrköpings IF Bosna (D3H) Karlslund Arena
2010-04-10 16:15 120890101 Yxhults IK (D5H) - Lekebergs IF (D4H) Kumla IP, Konstgräs
2010-04-10 17:00 120890277 Adolfsbergs IK 2 (D5H) - Vingåkers IF (D5H) Behrn Arena
2010-04-10 18:00 120890026 IFK Örebro (D3H) - Kisa BK (D3H) 0 - 1 Karlslund Arena
2010-04-10 18:15 120890271 IFK Kumla F15-18 - Ervalla/Axberg (F15-18) 2 - 4 Kumla IP, Konstgräs
2010-04-11 10:00 120890161 IFK Hallsberg (D5H) - Hova IF A-lag (D5H) 0 - 1 Allévallen, Konstgräs
2010-04-11 10:10 120890262 Glanshammars IF (D2D) - Örebro SK Söder (D3D) Karlslund Arena
2010-04-11 13:00 120890274 Fellingsbro GOIF (D7H) - IFK Lindesberg (D8H) Idrottsparken Fellingsbro Grus
2010-04-11 14:15 120890174 Vretstorps IF (D4H) - IFK Örebro 2 (D5H) Allévallen, Konstgräs
2010-04-11 14:15 120890269 IK Sturehov (D5H) - Hällefors AIF (D6H) Trängens IP Grus
2010-04-11 14:30 120890278 Lindesbergs FK (D6H) - Vivalla Star IF (D6H) 1 - 1 Stadsskogsskolan Grus
2010-04-11 16:00 120890266 HOIF (D4D) - Öfvre Adolfsberg FC (Damer) 0 - 7 Odenvallen B
2010-04-11 16:00 120890272 FK Örebro (D7H) - Grythyttans IF (D6H) 2 - 2 Pettersbergs IP B
2010-04-11 16:10 120890259 IF Eker Örebro (D5H) - Lillkyrka IF (D6H) Vivalla IP Konstgräs
2010-04-11 19:30 120890180 GSBK/Kopparberg (D4D) - Lillån FK (D3D) 1 - 2 Kumla IP, Konstgräs
2010-04-12 21:15 120890279 Sköllersta IF (D4H) - Rynninge IK (D3H) Allévallen, Konstgräs
2010-04-15 19:40 120890273 Närkes Kils SK (D8H) - IF Eker Örebro (D8H) Vivalla IP Konstgräs
2010-04-17 11:00 120890287 Sköllersta IF (D3D) - DFK Värmbol (D3D) 2 - 2 Tingstadsvallen
2010-04-17 11:00 120890290 Adolfsbergs IK (D3H) - Yxhults IK (D5H) Behrn Arena
2010-04-17 11:15 120890229 Mullhyttans IF (D7H) - Skyllbergs IK (D5H) 2 - 2 Bergavallen Grus
2010-04-17 12:00 120890153 Grönbo IF (D7H) - Bobby BK (D7H) 4 - 1 Stadsskogsskolan Grus
2010-04-17 12:00 120890267 HOIF (D4D) - Bråtens IK Bråtens IK 2 (D5D) 2 - 7 Odenvallen B
2010-04-17 12:00 120890283 Vretstorps IF (D4H) - Strömtorps IK (D4H) Fredriksberg
2010-04-17 13:00 120890288 Hidingsta IK (D4H) - IK Sturehov (D5H) 2 - 1 Tingstadsvallen
2010-04-17 14:15 120890038 Karlslunds FF (D4H) - BK Forward (D5H) 3 - 1 Karlslund Arena
2010-04-17 15:00 120890280 Finnerödja IF (D7H) - Zinkgruvans IF (D8H) 0 - 3 Västervallen Grus
2010-04-17 16:00 120890108 Örebro SK Söder (D3D) - Villastadens IF (D3D) 4 - 0 Karlslund Arena
2010-04-17 16:00 120890217 GSBK/Kopparberg (D4D) - Rynninge IK (D3D) Kumla IP, Konstgräs
2010-04-17 17:45 120890218 Guldsmedsh.-Stråssa BK F15-18 - Rynninge IK f 15-18 Kumla IP, Konstgräs
2010-04-18 10:30 120890189 KIF Örebro DFF F17 - Rynninge IK f 15-18 Behrn Arena
2010-04-18 12:00 120890257 HOIF (D5H) - Tisnarbro IF (D6H) 3 - 0 Odenvallen B
2010-04-18 12:00 120890291 Lindesbergs FK (D6H) - Fellingsbro GoIF (D5H) Stadsskogsskolan Grus
2010-04-18 14:15 120890054 IFK Kumla Dam (D2D) - Tierps IF (D2D) 2 - 1 Kumla IP, Konstgräs
2010-04-18 14:30 120890154 Grönbo IF (D8H) - IFK Lindesberg (D8H) Stadsskogsskolan Grus
2010-04-18 16:00 120890143 Hallsbergs BK (D3D) - Arboga Södra IF (D4D) Allévallen, Konstgräs
2010-04-18 16:00 120890149 Glanshammars IF (D2D) - Bråtens IK (D3D) 6 - 0 Karlslund Arena
2010-04-18 16:15 120890275 IFK Kumla F15-18 - Nora-Pershyttan BK 1 (F15-18) 2 - 1 Kumla IP, Konstgräs
2010-04-18 16:15 120890281 Lillkyrka IF B-laget (D8H) - FK Örebro (D7H) Trängens IP Grus
2010-04-18 17:15 120890127 IK Sturehov (D3D) - Flens IF-Södra (D3D) Behrn Arena
2010-04-18 18:10 120890214 Ervalla FF (D6H) - Adolfsbergs IK 2 (D5H) Karlslund Arena
2010-04-18 18:15 120890209 Lekebergs IF (D4H) - FK Örebro (D5H) Allévallen, Konstgräs
2010-04-18 20:00 120890285 Fjugesta IF (D5H) - Garphyttans IF (D5H) 2 - 1 Karlslund Arena
2010-04-18 20:15 120890286 IK Sturehov 2 (D6H) - Latorps IF 2 (D6H) Allévallen, Konstgräs
2010-04-19 18:30 120890284 Vretstorps IF (D7H) - Axbergs IF (D7H) Fredriksberg
2010-04-20 18:30 120890172 Östansjö IF (D5H) - FK Örebro (D5H) 1 - 2 Bäcksjövallen
2010-04-22 18:30 120890296 Nora-Pershyttan BK (D6H) - Hovsta IF (D7H) 3 - 1 Ängarna A
2010-04-23 18:30 120890299 IFK Lindesberg (D6H) - Pars FC Örebro (D6H) Lyckevallen
2010-04-24 10:00 120890109 Örebro SK Söder (D3D) - Forsby FF (D3D) 2 - 1 Karlslund Arena
2010-04-24 11:00 120890282 Grönbo IF (D7H) - Ervalla FF (D6H) 2 - 6 Lyckevallen
2010-04-24 11:00 120890295 Närkesberg/Mariedamm (D6H) - Närkes Kils SK (D5H) Björkvik
2010-04-24 11:00 120890298 Hovsta IF (D7H) - Mullhyttans IF (D7H) Hovsta IP
2010-04-24 11:00 120890301 Laxå IF (P17) - Röfors IF (D7H) Hasselvallen
2010-04-24 11:15 120890128 IK Sturehov (D3D) - Villastadens IF (D3D) Behrn Arena
2010-04-24 12:00 120890293 HOIF (D5H) - Lillkyrka IF (D6H) 2 - 3 Odenvallen
2010-04-25 10:00 120890243 IFK Kumla Dam (D2D) - Rävåsens IK (D3D) 1 - 0 Allévallen, Konstgräs
2010-04-25 10:00 120890300 Örebro SK FK 2 (P17) - HOIF (P17) Karlslund Arena
2010-04-25 12:00 120890244 Sköllersta IF (D3D) - Arboga Södra IF (D4D) 2 - 7 Allévallen, Konstgräs
2010-04-25 16:10 120890263 Glanshammars IF (D2D) - Frövi IK (D3D) Karlslund Arena
2010-04-25 16:45 120890276 IFK Kumla F15-18 - Adolfsbergs IK F15-18 Kumla IP, Konstgräs
2010-04-25 17:00 120890292 Östansjö IF / Vretstorps IF (P17) - Lekebergs IF P94 2 - 1 Bäcksjövallen
2010-04-25 17:00 120890302 Wedevågs IF (D7H) - IFK Lindesberg (D6H) Smedvallens IP
2010-04-25 18:00 120890289 Axbergs IF (D7H) - Kilsmo IK (D7H) Lyckevallen
2010-04-25 18:00 120890297 Rynninge IK (D3D) - Öfvre Adolfsberg FC (Damer) Hagaby IP
2010-04-27 18:30 120890303 Hidingsta IK (D7H) - Närkes Kils SK (D8H) Björkviksvallen
Omgång 5
2010-07-17 12:15 120890165 Karlslunds IF HFK (D3H) - Motala AIF FK (D2H) 2 - 0 Karlslund Arena
2010-07-18 17:00 120890304 Örebro SK Ungdom (D2H) - Örebro Syrianska BK (D3H) 1 - 2 Behrn Arena
2010-07-21 18:30 120890305 Örebro Syrianska BK (D3H) - Karlslunds IF HFK (D3H) Örnsro IP
2010-08-05 19:00 120890306 Mullhyttans IF (D7H) - Hovsta IF (D7H) 1 - 0 Åsavallen
2010-08-07 12:00 120890307 IK Sturehov (D5H) - Frövi IK (D5H)
2010-08-12 18:00 120890308 IFK Hallsberg (D5H) - Pålsboda GoIF (D7H) Allévallen, Konstgräs
2010-10-13 18:30 120890309 ÖSK Elitfotboll AB (A/B-lag) - Örebro SK Ungdom (D2H) Behrn Arena
2010-10-27 18:30 120890310 Örebro SK FK (Talang) - Örebro SK Ungdom (D2H) Behrn Arena
2010-12-09 19:00 120890311 Öfvre Adolfsberg FC (D4H) - Hidingsta IK (D4H) Allévallen, Konstgräs
2010-12-14 17:00 120890313 Karlslunds IF HFK (D3H) - ÖSK Elitfotboll AB (A/B-lag) 0 - 5 Karlslund Arena
2010-12-16 20:15 120890312 ÖSK Elitfotboll AB (A/B-lag) - BK Forward (D1H) Karlslund Arena
Maif Vatten

Postadress:
Motala AIF FK - Fotboll
Bangårdsgatan 3
59135 Motala

Kontakt:
Tel: 0141223250, 0141223263
Fax: 0141211288
E-post: This is a mailto link

Se all info