Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Östgötacupen

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2010-03-20 17:00 230021030 Åtvidabergs Södra IK - Mjölby Södra IF 4 - 6
2010-03-21 19:00 230021020 Loddby IF - Rimforsa IF 0 - 5
2010-03-23 20:00 230021009 Vånga IF - Hageby IF 0 - 2
2010-03-23 20:00 230021025 Grytgöls IK - Skarphagens IK 1 - 3
2010-03-26 19:00 230021001 Kvarsebo IK - Slätmons BK 1 - 3
2010-03-26 20:00 230021024 Hemgårdarnas BK - Chile Unido IF 1 - 3
2010-03-27 12:00 230021003 Kuddby IF - IFK Wreta Kloster 5 - 4
2010-03-27 12:00 230021016 Hägerstads IF - Örtomta GoIS 1 - 0
2010-03-27 12:00 230021029 Reijmyre IF - Saltängens BK 1 - 4
2010-03-27 13:00 230021014 Hävla SK - FC Linköping United 5 - 2
2010-03-27 13:00 230021028 Fornåsa IF - Dagsbergs IF 2 - 8
2010-03-27 15:00 230021027 Ödeshögs IK - Kimstad GoIF 3 - 0
2010-03-27 16:00 230021005 Lotorps IF - FC Innerstan 2 - 8
2010-03-28 00:00 230021004 Tannefors IF - BK Ljungsbro 1 - 0
2010-03-28 00:00 230021006 Strålsnäs FF - Borensbergs IF FK 2 - 3
2010-03-28 00:00 230021007 Malmens FF - Finspångs FK 1 - 3
2010-03-28 00:00 230021011 Björsäters SK - Vikingstads SK 0 - 5
2010-03-28 00:00 230021013 Västerlösa GoIF - Bråvalla IK 1 - 3
2010-03-28 00:00 230021015 V:a Husby/Ö:a Ryd - Skärblacka IF 1 - 3
2010-03-28 00:00 230021017 LBK Gottfridsberg - Kurdiska FF 2 - 3
2010-03-28 00:00 230021019 Tjällmo IF - Skeninge IK 0 - 3
2010-03-28 00:00 230021021 AC Studenterna - BK Hird 2 - 0
2010-03-28 00:00 230021022 Sturefors IF - Vadstena GoIF 3 - 1
2010-03-28 00:00 230021026 Gammalkils IF - Grebo IK 2 - 4
2010-03-28 11:00 230021018 Lindö FC - Kristbergs IF 5 - 3
2010-03-28 15:00 230021002 Stegeborgs IF - Valdemarsviks IF 1 - 4
2010-03-28 15:00 230021012 BK Linköping - Mjölby Turabdin FC 2 - 3
2010-03-28 15:00 230021023 Svärtinge SK - Åby IF 4 - 1
2010-03-28 19:00 230021008 Gusums IF - Stjärnorps SK 4 - 7
2010-04-02 17:45 230021010 Malexanders IF - FC Syrianska 5 - 6
Omgång 2
2010-04-05 12:00 230021039 Hävla SK - Valdemarsviks IF 2 - 4
2010-04-08 17:15 230021051 Lindö FC - Torstorps IF 1 - 0
2010-04-09 19:00 230021040 Hägerstads IF - Vikingstads SK 2 - 4
2010-04-10 09:00 230021045 Skarphagens IK - Saltängens BK 0 - 2
2010-04-10 12:00 230021032 Kuddby IF - Azech SF 5 - 4
2010-04-10 12:00 230021048 Rimforsa IF - BK Derby 4 - 1
2010-04-10 12:00 230021050 Skärblacka IF - Tallboda IF 0 - 2
2010-04-10 15:00 230021044 Chile Unido IF - Grebo IK 1 - 2
2010-04-10 15:00 230021049 Ödeshögs IK - Mantorps FF 5 - 0
2010-04-10 16:00 230021037 FC Innerstan - Syrianska KF 4 - 0
2010-04-11 00:00 230021031 Slätmons BK - Ringarums IF 1 - 4
2010-04-11 00:00 230021033 Finspångs FK - Malmslätts AIK 3 - 4
2010-04-11 00:00 230021034 Tannefors IF - Karle IF 2 - 4
2010-04-11 00:00 230021038 Sturefors IF - Mjölby Södra IF OW (0 - 3)
2010-04-11 00:00 230021042 Bråvalla IK - Dagsbergs IF 11 - 10
2010-04-11 00:00 230021043 AC Studenterna - Svärtinge SK 2 - 3
2010-04-11 00:00 230021046 Borensbergs IF FK - Borens IK 1 - 4
2010-04-11 00:00 230021047 Stjärnorps SK - Lindö FF 4 - 3
2010-04-11 11:00 230021035 Hageby IF - Eneby BK 3 - 5
2010-04-11 13:00 230021041 Kurdiska FF - Mjölby Turabdin FC 3 - 2
2010-04-13 18:30 230021052 Skeninge IK - Boxholms IF 7 - 6
2010-04-29 18:30 230021036 FC Syrianska - IFK Motala FK 4 - 6
Omgång 3
2010-04-28 18:30 230021058 Saltängens BK - FC Innerstan 0 - 3
2010-04-28 19:00 230021064 Bråvalla IK - Skeninge IK 4 - 0
2010-04-28 19:00 230021066 Lindö FC - Smedby AIS 3 - 5
2010-05-02 15:00 230021061 Ringarums IF - Söderköpings IK 2 - 4
2010-05-04 18:30 230021065 Ödeshögs IK - LSW IF 2 - 3
2010-05-05 00:00 230021055 Malmslätts AIK - Motala AIF FK 5 - 7
2010-05-05 00:00 230021057 IFK Motala FK - Norrköpings IF Bosna 1 - 3
2010-05-05 00:00 230021059 Tallboda IF - IK Östria Lambohov 0 - 2
2010-05-05 00:00 230021062 Vikingstads SK - Kurdiska FF OW (0 - 3)
2010-05-05 18:30 230021063 Mjölby Södra IF - Mjölby AI FF 4 - 1
2010-05-05 18:30 230021068 Kuddby IF - IF Sylvia 3 - 8
2010-05-05 19:00 230021054 Borens IK - Karle IF 7 - 8
2010-05-05 19:00 230021056 Rimforsa IF - Assyriska Föreningen 2 - 1
2010-05-05 19:00 230021067 Svärtinge SK - Grebo IK 3 - 1
2010-05-07 19:00 230021060 Valdemarsviks IF - Eneby BK 2 - 1
2010-05-18 18:30 230021053 Stjärnorps SK - IK Sleipner 6 - 9
Omgång 4
2010-05-16 18:00 230021073 FC Innerstan - IK Östria Lambohov 2 - 1
2010-05-18 19:00 230021071 LSW IF - Kurdiska FF 3 - 5 Norra IP
2010-05-24 19:00 230021072 Svärtinge SK - Söderköpings IK 5 - 3 e.s.
2010-05-24 19:00 230021074 Rimforsa IF - Karle IF 1 - 3 Åsundavallen
2010-05-25 19:00 230021075 Bråvalla IK - Smedby AIS 3 - 4
2010-06-09 00:00 230021076 Norrköpings IF Bosna - IF Sylvia 2 - 4
2010-06-09 19:00 230021069 Valdemarsviks IF - IK Sleipner 1 - 10
2010-06-10 19:00 230021070 Mjölby Södra IF - Motala AIF FK 3 - 6
Omgång 5
2010-06-29 19:00 230021077 Kurdiska FF - IK Sleipner 7 - 8
2010-07-28 19:00 230021078 Karle IF - Smedby AIS 3 - 5
2010-07-28 19:00 230021080 Svärtinge SK - IF Sylvia 4 - 3
2010-07-30 20:00 230021079 FC Innerstan - Motala AIF FK 2 - 1
Omgång 6
2010-09-01 18:00 230021082 Svärtinge SK - Smedby AIS 1 - 3 Lindängen IP
2010-09-01 19:00 230021081 FC Innerstan - IK Sleipner 4 - 5
Omgång 7
2010-09-22 17:15 230021083 Smedby AIS - IK Sleipner 2 - 1 Smedby IP
Maif Vatten

Postadress:
Motala AIF FK - Fotboll
Bangårdsgatan 3
59135 Motala

Kontakt:
Tel: 0141223250, 0141223263
Fax: 0141211288
E-post: This is a mailto link

Se all info