Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Östgötacupen

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2011-03-13 09:00 230021007 FF Jaguar - Hävla SK 4 - 1
2011-03-19 14:00 230021005 Örtomta GoIS - Krokeks IF 0 - 1
2011-03-20 09:30 230021002 Falerums IF - Ödeshögs IK 3 - 7
2011-03-20 10:00 230021026 LBK Gottfridsberg - Tjällmo IF 5 - 1
2011-03-20 12:00 230021030 Gusums IF - FC Syrianska 2 - 8
2011-03-26 12:00 230021019 Slätmons BK - IFK Wreta Kloster 4 - 2
2011-03-26 17:00 230021022 Borensbergs IF FK - Vånga IF 7 - 8
2011-03-26 19:00 230021014 Kuddby IF - Loddby IF 2 - 1
2011-03-27 13:00 230021016 Rimforsa IF - Syrianska KF 3 - 5
2011-03-27 15:00 230021013 Skeninge IK - Kimstad GoIF 2 - 5
2011-03-27 17:30 230021011 Malexanders IF - Malmens FF 2 - 1
2011-03-27 18:00 230021010 Ledbergs IF - Kisa BK 1 - 5
2011-03-27 19:00 230021028 Österstads IF - Svärtinge SK 1 - 0
2011-03-30 19:00 230021029 Björsäters SK - Vadstena GIF 3 - 4
2011-03-30 19:15 230021012 Vikingstads SK - Saltängens BK 3 - 6
2011-04-01 20:30 230021021 IF Trym - Västerlösa GoIF 3 - 5
2011-04-02 10:00 230021020 Strålsnäs FF - AC Studenterna 3 - 8
2011-04-02 12:00 230021001 KFUM Trix - Bråvalla IK 4 - 3 e.s.
2011-04-02 12:00 230021017 Reijmyre IF - Chile Unido IF 2 - 6
2011-04-02 12:00 230021027 Tallboda IF - Stjärnorps SK 6 - 7 e.s.
2011-04-02 15:30 230021004 Hägerstads IF - Hjulsbro IK 3 - 5 e.s.
2011-04-02 19:00 230021006 FC Linköping United - Lotorps IF 2 - 1
2011-04-03 09:00 230021009 Dagsbergs IF - BK Hird 2 - 0
2011-04-03 11:00 230021018 Skarphagens IK - Skärblacka IF 2 - 1
2011-04-03 12:00 230021023 Tannefors IF - Hemgårdarnas BK 2 - 3
2011-04-03 13:00 230021008 IK Österviking - BK Ljungsbro 1 - 4
2011-04-03 15:00 230021015 Mantorps FF - Mjölby Turabdin FC 4 - 0
2011-04-03 15:00 230021025 Åbackarna BK - Åtvidabergs Södra IK 1 - 2
2011-04-03 17:00 230021024 V:a Husby/Ö:a Ryd - Finspångs FK 2 - 7
2011-04-10 14:00 230021003 Västra Caféet BK - Ringarums IF 1 - 7
Omgång 2
2011-03-27 12:00 230021040 LBK Gottfridsberg - Krokeks IF 2 - 0
2011-04-08 19:00 230021036 Ödeshögs IK - Karle IF 1 - 4
2011-04-13 18:00 230021048 Malexanders IF - Mjölby AI FF 2 - 5
2011-04-13 18:15 230021038 Dagsbergs IF - Kisa BK 4 - 2
2011-04-13 18:15 230021049 Vadstena GIF - Kristbergs IF 6 - 5 e.s.
2011-04-15 19:00 230021051 Hemgårdarnas BK - Malmslätts AIK 3 - 5
2011-04-15 19:15 230021035 FC Linköping United - Lindö FF 6 - 5 e.s.
2011-04-15 19:30 230021042 Vånga IF - Skarphagens IK 8 - 9
2011-04-15 20:30 230021032 Kuddby IF - Valdemarsviks IF 2 - 3
2011-04-16 11:00 230021031 KFUM Trix - Åby IF 3 - 1
2011-04-16 13:00 230021033 Chile Unido IF - Eneby BK 2 - 0
2011-04-16 13:00 230021050 Ringarums IF - Hagahöjdens BK 2 - 1
2011-04-16 14:00 230021044 AC Studenterna - Kimstad GoIF 2 - 3
2011-04-16 14:00 230021045 Västerlösa GoIF - Stjärnorps SK 1 - 0
2011-04-17 14:00 230021039 Finspångs FK - Syrianska KF 2 - 1
2011-04-17 14:00 230021041 BK Ljungsbro - Mantorps FF 3 - 5 e.s.
2011-04-17 14:00 230021046 Slätmons BK - Linghems SK 2 - 4
2011-04-17 15:00 230021047 FF Jaguar - Azech SF 2 - 4
2011-04-17 17:00 230021034 Saltängens BK - BK Derby 1 - 0
2011-04-17 20:00 230021043 Åtvidabergs Södra IK - Österstads IF 7 - 8
2011-04-20 20:30 230021037 FC Syrianska - Hjulsbro IK 0 - 3
Omgång 3
2011-04-21 18:00 230021063 LBK Gottfridsberg - Borens IK 1 - 4
2011-04-27 18:30 230021065 Azech SF - Smedby AIS 5 - 3
2011-04-28 18:45 230021059 Mantorps FF - Mjölby AI FF 1 - 2
2011-05-03 18:00 230021066 Österstads IF - Motala AIF FK 3 - 4
2011-05-03 18:30 230021055 Finspångs FK - LSW IF 9 - 1
2011-05-03 18:30 230021057 Ringarums IF - Karle IF 4 - 1
2011-05-03 18:30 230021058 Dagsbergs IF - Linghems SK 1 - 4
2011-05-03 18:30 230021061 Saltängens BK - Malmslätts AIK 3 - 5
2011-05-03 19:00 230021064 Kimstad GoIF - IK Östria Lambohov 2 - 4
2011-05-04 18:00 230021062 FC Linköping United - FK Linköping 2 - 6
2011-05-04 18:30 230021054 Hjulsbro IK - Söderköpings IK 4 - 3
2011-05-04 18:30 230021056 KFUM Trix - Skarphagens IK 2 - 4
2011-05-04 19:00 230021052 Valdemarsviks IF - IK Sleipner 3 - 6
2011-05-04 19:00 230021053 Chile Unido IF - Assyriska Kulturföreningen 1 - 4
2011-05-04 19:00 230021060 Västerlösa GoIF - Vadstena GIF 5 - 2 e.s.
Omgång 4
2011-05-23 18:30 230021074 Borens IK - IFK Norrköping FK 6 - 1
2011-05-24 19:00 230021067 Skarphagens IK - IK Sleipner 6 - 7 e.s.
2011-05-24 19:00 230021071 Linghems SK - IK Östria Lambohov 6 - 8 e.s.
2011-05-24 19:00 230021072 Malmslätts AIK - Assyriska Kulturföreningen 2 - 3
2011-05-24 19:00 230021073 Ringarums IF - Motala AIF FK 4 - 8
2011-05-25 19:00 230021068 Mjölby AI FF - Azech SF 2 - 3
2011-05-26 19:00 230021069 Västerlösa GoIF - Hjulsbro IK 1 - 3
2011-05-31 19:00 230021070 Finspångs FK - FK Linköping 2 - 3
Omgång 5
2011-06-14 19:00 230021075 IK Östria Lambohov - Motala AIF FK 2 - 3
2011-06-14 19:00 230021078 Hjulsbro IK - Borens IK 0 - 1
2011-06-23 19:30 230021077 Azech SF - FK Linköping 10 - 9 e.s.
2011-06-29 19:00 230021076 Assyriska Kulturföreningen - IK Sleipner 2 - 4
Omgång 6
2011-07-25 19:00 230021080 Borens IK - IK Sleipner 9 - 10 e.s.
2011-07-27 19:00 230021079 Azech SF - Motala AIF FK 2 - 3
Omgång 7
2011-08-17 19:00 230021081 Motala AIF FK - IK Sleipner 0 - 1
Maif Vatten

Postadress:
Motala AIF FK - Fotboll
Bangårdsgatan 3
59135 Motala

Kontakt:
Tel: 0141223250, 0141223263
Fax: 0141211288
E-post: This is a mailto link

Se all info