Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Tr.matcher Jönköping FDK

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2018-01-18 18:00 140982030 Assyriska Turabdin IK (2) - IF Haga (3) 0 - 0 Tipshallen Elmia, Jönköping
2018-01-27 18:00 140982049 Mölltorp/Breviks AIF (P17) - Habo IF (P17) 2 - 5 Tipshallen Elmia, Jönköping
2018-01-27 19:30 140982065 Jönköpings Södra IF (U19) - IFK Lidingö FK (U19) 0 - 0 Tipshallen Elmia, Jönköping
2018-01-28 11:00 140982019 IF Hallby FK (P18) - Mölltorp/Breviks AIF (P17) 2 - 2 Tipshallen Elmia, Jönköping
2018-01-28 15:00 140982040 Assyriska Turabdin IK (2) - Tenhults IF (3) 2 - 1 Tipshallen Elmia, Jönköping
2018-02-03 13:30 140982041 Assyriska Turabdin IK (2) - IF Sylvia (2) Inst. Zinkensdamm - Konstgräs
2018-02-03 16:30 140982067 IF Hallby FK (P18) - Lekstorps IF Herrjunior 0 - 0 Tipshallen Elmia, Jönköping
2018-02-10 11:30 140982042 Assyriska Turabdin IK (2) - Skövde AIK (1) 1 - 1 Rosenlunds IP 2 - konstgräs
2018-02-10 12:15 140982066 Jönköpings Södra IF (U21) - IK Tord (3) 6 - 0 Tipshallen Elmia, Jönköping
2018-02-10 13:30 140982070 Husqvarna FF (1) - Tidaholms GoIF (3) 6 - 1 Zinkensdamm - Konstgräs
2018-02-10 15:30 140982072 Norrahammars IK (5) - Forserums IF (5) Inst. Junebäckens IP - konstgräs
2018-02-11 17:30 140982071 IFK Öxnehaga (5) - Visingsö AIS (4) Inst. Rosenlunds IP 2 - konstgräs
2018-02-11 17:30 140982078 IFK Öxnehaga (5) - Jönköpings BK (5) 1 - 1 Rosenlunds IP
2018-02-17 11:30 140982037 IK Tord (3) - Nässjö FF (2) 1 - 1 Rosenlunds IP 2 - konstgräs
2018-02-17 13:30 140982043 Assyriska Turabdin IK (2) - AFK Linköping (2) 1 - 0 Rosenlunds IP 2 - konstgräs
2018-02-17 15:30 140982031 Råslätts SK (2) - IF Haga (3) 2 - 0 Råslätts IP - Konstgräs
2018-02-17 15:30 140982069 Visingsö AIS (4) - Rottne IF (6) 4 - 1 Tipshallen Elmia, Jönköping
2018-02-18 10:00 140982068 Tord FC (6) - Solberga GoIF (6) 1 - 4 Tipshallen Elmia, Jönköping
2018-02-18 13:30 140982051 Tabergs SK (5) - BK Rondinella (5) 2 - 2 Rosenlunds IP 2 - konstgräs
2018-02-24 09:30 140982021 BK Rondinella (5) - Kaldeiska IF (6) 9 - 1 Zinkensdamm - Konstgräs
2018-02-24 09:30 140982025 IF Haga (3) - Tabergs SK (5) 2 - 0 Rosenlunds IP 2 - konstgräs
2018-02-24 09:30 140982044 Ekhagens IF (J18) - Torpa FF (6) 0 - 0 Junebäckens IP - konstgräs
2018-02-24 11:30 140982016 IK Tord (3) - Ölmstads IS (4) 6 - 2 Rosenlunds IP 2 - konstgräs
2018-02-24 12:00 140982033 Habo IF (4) - Hovslätts IK (5) 1 - 6 Slättens IP
2018-02-24 13:00 140982008 Bankeryds SK (5) - Mullsjö IF (4) 2 - 1 Furuvik - Konstgräs
2018-02-24 13:00 140982062 Waggeryds IK (4) - Anderstorps IF (4) 3 - 1 Vaggeryds IP 2 - konstgräs
2018-02-24 13:30 140982045 Assyriska Turabdin IK (2) - Dalstorps IF (2) 4 - 1 Rosenlunds IP 2 - konstgräs
2018-02-24 15:30 140982006 Norrahammars GIS (6) - Månsarps IF (6) 3 - 5 Junebäckens IP - Konstgräs
2018-02-24 15:30 140982080 Råslätts SK (2) - Tenhults IF (3) 2 - 1 Rosenlunds IP 2 - konstgräs
2018-02-25 13:30 140982055 Ekhagens IF (4) - Norrahammars IK (5) 4 - 2 Rosenlunds IP 2 - konstgräs
2018-02-25 15:30 140982076 Örserums IK (6) - Frinnaryds IF (6) 4 - 2 Junebäckens IP - Konstgräs
2018-02-25 17:30 140982074 Jönköpings BK (5) - Annebergs GIF (4) 4 - 1 Junebäckens IP - Konstgräs
2018-03-03 11:30 140982046 Assyriska Turabdin IK (2) - Vårgårda IK (2) 3 - 3 Rosenlunds IP 2 - konstgräs
2018-03-03 12:00 140982034 Habo IF (4) - Åsarp-Trädet FK (3) 0 - 0 Slättens IP
2018-03-03 13:00 140982001 IF Hallby FK (5) - Norrahammars IK (5) 4 - 0 Skandiamäklarna IP 1
2018-03-03 13:00 140982009 Bankeryds SK (5) - Ölmstads IS (4) Inst. Furuvik - Konstgräs
2018-03-03 13:00 140982052 Waggeryds IK (B) - Tabergs SK (5) 0 - 0 Vaggeryds IP 2 - konstgräs
2018-03-03 13:30 140982056 Råslätts SK (2) - Dalstorps IF (2) 0 - 0 Rosenlunds IP 2 - konstgräs
2018-03-03 15:00 140982020 Hovslätts IK (5) - Bors SK (6) 7 - 0 Slättens IP
2018-03-03 15:30 140982007 Norrahammars GIS (6) - Kaldeiska IF (6) Uppskj. Junebäckens IP - Konstgräs
2018-03-03 17:30 140982061 Kungshamns IF - Bovall/Hunnebo 1 - 5 Tipshallen Elmia, Jönköping
2018-03-04 11:30 140982084 BK Rondinella (5) - Ölmstads IS (B) 4 - 1 Zinkensdamm - Konstgräs
2018-03-04 15:30 140982073 Jönköpings BK (5) - FC Peking (6) 5 - 6 Junebäckens IP - Konstgräs
2018-03-04 17:30 140982079 Ekhagens IF (4) - IFK Öxnehaga (5) 5 - 1 Junebäckens IP - Konstgräs
2018-03-10 11:30 140982026 IF Haga (3) - Åsarp-Trädet FK (3) 0 - 3 Junebäckens IP - konstgräs
2018-03-10 13:00 140982002 IF Hallby FK (5) - Kärda IF (4) 3 - 0 Skandiamäklarna IP 1
2018-03-10 13:30 140982081 Ölmstads IS (4) - Hvetlanda GIF (4) 5 - 1 Junebäckens IP - Konstgräs
2018-03-10 13:30 140982082 Assyriska Turabdin IK (2) - IFK Tidaholm (3) 1 - 1 Zinkensdamm - Konstgräs
2018-03-10 15:30 140982057 Råslätts SK (2) - Nässjö FF (2) 2 - 1 Zinkensdamm - Konstgräs
2018-03-11 12:00 140982036 Habo IF (4) - Aneby SK (4) 0 - 3 Slättens IP
2018-03-13 17:45 140982083 Assyriska Turabdin IK (2) - Nässjö FF (2) 6 - 0 Tipshallen Elmia, Jönköping
2018-03-17 11:30 140982027 IF Haga (3) - Värnamo S:a FF (4) 8 - 0 Junebäckens IP - konstgräs
2018-03-17 11:30 140982058 Råslätts SK (2) - Bredaryd Lanna IK (3) 4 - 0 Rosenlunds IP 2 - konstgräs
2018-03-17 13:00 140982003 IF Hallby FK (5) - Mullsjö IF (4) 1 - 1 Skandiamäklarna IP 1
2018-03-17 13:00 140982035 IK Tord (3) - Habo IF (4) 4 - 1 Slättens IP
2018-03-17 13:30 140982014 Ölmstads IS (4) - Ekhagens IF (4) Inst. Junebäckens IP - Konstgräs
2018-03-18 13:30 140982050 Bankeryds SK (J18) - Waggeryds IK (J18) 0 - 0 Furuvik - Konstgräs
2018-03-18 15:00 140982086 Habo IF P02 - Tidaholms GoIF U1 5 - 5 Slättens IP
2018-03-24 11:30 140982028 IF Haga (3) - Ulricehamns IFK (4) 0 - 0 Junebäckens IP - konstgräs
2018-03-24 11:30 140982059 Råslätts SK (2) - IFK Tidaholm (3) 1 - 1 Rosenlunds IP 2 - konstgräs
2018-03-24 13:30 140982015 Ölmstads IS (4) - Mullsjö IF (4) 0 - 0 Junebäckens IP - Konstgräs
2018-03-24 13:30 140982039 IK Tord (3) - Saxemara IF (4) 3 - 2 Rosenlunds IP 2 - konstgräs
2018-03-24 15:00 140982004 IF Hallby FK (5) - Nöbbele BK (5) 4 - 2 Skandiamäklarna IP 1
2018-03-25 11:30 140982087 Husqvarna FF (U19) - Visingsö AIS (4) 3 - 1 Zinkensdamm - Konstgräs
2018-03-25 17:45 140982088 Ekhagens IF (J18) - Norrahammars IK (J18) 2 - 1 Junebäckens IP - konstgräs
2018-03-27 19:00 140982060 Råslätts SK (2) - Gnosjö IF (3) 4 - 2 Råslätts IP - Konstgräs
2018-03-28 18:30 140982096 Habo IF (4) - Skultorps IF 0 - 0 Slättens IP
2018-03-29 19:00 140982038 Waggeryds IK (4) - IK Tord (3) 2 - 3 Vaggeryds IP 2 - konstgräs
2018-03-30 10:00 140982097 Habo IF P02 - IK Vista (P16) 6 - 0 Slättens IP
2018-03-30 11:30 140982077 Örserums IK (6) - Ödeshögs IK (6) 6 - 0 Zinkensdamm - Konstgräs
2018-03-30 13:00 140982010 Bankeryds SK (5) - Norrahammars IK (5) 1 - 0 Furuvik - Konstgräs
2018-03-30 13:00 140982100 Waggeryds IK (P02) - Ljungby IF (P16) 3 - 3 Vaggeryds IP
2018-03-30 13:30 140982029 IF Haga (3) - Nässjö FF (2) 1 - 3 Zinkensdamm - Konstgräs
2018-03-30 15:30 140982017 Visingsö AIS (4) - Ölmstads IS (4) 1 - 3 Zinkensdamm - Konstgräs
2018-04-02 13:00 140982011 Bankeryds SK (5) - Malmbäcks IF (4) 2 - 4 Furuvik - Konstgräs
2018-04-02 13:15 140982098 IF Hallby FK (P16) - IK Vista (P16) 0 - 0 Skandiamäklarna IP 1
2018-04-07 10:30 140982095 Visingsö AIS (B) - Lekeryd/Svart. SK (6) Inst. Brahevallen - Visingsö
2018-04-07 11:30 140982090 Husqvarna IF (6) - Ekhagens IF (J18) 1 - 8 Zinkensdamm - Konstgräs
2018-04-07 12:00 140982032 Habo IF (4) - IF Haga (3) 1 - 3 Slättens IP
2018-04-07 13:00 140982012 Bankeryds SK (5) - Skultorps IF (4) 3 - 3 Furuvik - Konstgräs
2018-04-07 13:00 140982054 Waggeryds IK (B) - Klevshults SK (6) Inst. Vaggeryds IP 2 - konstgräs
2018-04-07 13:30 140982005 Visingsö AIS (4) - IF Hallby FK (5) Inst. Brahevallen - Visingsö
2018-04-07 13:30 140982023 BK Rondinella (5) - Barnarps IF (6) 2 - 0 Zinkensdamm - Konstgräs
2018-04-07 15:00 140982075 Mullsjö IF (4) - Sandhems IF (5) 3 - 4 Furuvik - Konstgräs
2018-04-07 15:30 140982102 Vadstena GIF - Selbak TIF (3) 0 - 6 Junebäckens IP - Konstgräs
2018-04-07 17:00 140982103 IF Hallby FK (5) - IFK Öxnehaga (5) 2 - 0 Skandiamäklarna IP 1
2018-04-07 17:30 140982104 Kaldeiska IF (6) - Torpa FF (6) 4 - 2 Zinkensdamm - Konstgräs
2018-04-08 11:45 140982085 IK Tord (P14) - IF Elfsborg (P14) 3 - 4 Rosenlunds IP - konstgräs
2018-04-13 16:30 140982094 IK Tord (P03) - Jönköpings Södra IF (P03) 1 - 1 Rosenlunds IP - konstgräs
2018-04-13 19:30 140982105 Kaldeiska IF (6) - Somaliska BK (6) 1 - 5 Råslätts IP - Konstgräs
2018-04-14 11:00 140982093 Klevshults SK (6) - Bottnaryd/Wallgårda (6) 2 - 0 Vaggeryds IP 2 - konstgräs
2018-04-14 15:30 140982089 Husqvarna IF (6) - Tord FC (6) 2 - 1 Junebäckens IP - Konstgräs
2018-04-14 15:30 140982101 Gränna AIS (6) - Stigtomta IF Herr 0 - 5 Rosenlunds IP - konstgräs
2018-04-14 15:30 140982106 Sonstorps IK - IF Tymer 2 - 0 Råslätts IP - Konstgräs
2018-04-15 11:00 140982099 IF Hallby FK (P16) - Tabergs SK (P16) 2 - 11 Skandiamäklarna IP 1
2018-04-15 17:00 140982092 Habo IF P02 - Husqvarna FF (P02) 1 - 1 Slättens IP
2018-04-16 19:30 140982107 Ölmstads IS (4) - Egnahems BK (6) 2 - 2 Junebäckens IP - Konstgräs
2018-04-21 17:00 140982108 Klevshults SK (6) - Skillingaryds IS (6) 0 - 3 Vaggeryds IP 2 - konstgräs
2018-04-28 12:00 140982109 Tabergs SK (P16) - Waggeryds IK (P02) 5 - 2 Tabergs IP
2018-07-28 10:30 140982111 Bankeryds SK (5) - IFK Mariestad (4) 3 - 1 Furuvik Gräs
2018-08-01 19:00 140982110 Jönköpings Södra IF (U17) - Östers IF (U17) 1 - 4 Jordbrovallen
2018-08-04 15:00 140982112 Hovslätts IK (5) - Ekhagens IF (4) 2 - 0 Hovet
2018-08-12 17:00 140982113 Bottnaryd/Wallgårda (6) - FC Real Internacional (6) 4 - 1 Spafors - Unnaryd
2018-12-05 18:00 140982114 IK Tord (3) - IK Tord (3) 3 - 2 Rosenlunds IP 2 - konstgräs
Maif Vatten

Postadress:
Motala AIF FK - Fotboll
Bangårdsgatan 3
59135 Motala

Kontakt:
Tel: 0141223250, 0141223263
Fax: 0141211288
E-post: This is a mailto link

Se all info