Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher FDK

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2018-02-11 12:00 IFK Norrköping FK U 19 - BK Forward u19 Östgötaporten
2018-02-14 19:30 IFK Motala FK - Borens IK Herr A Idrottsparken Motala A
2018-02-17 11:00 Mjölby Södra IF - Vadstena GIF
2018-02-17 14:00 BK Tinnis - IFK Västerås FK Dam div 2 Ryd konstgräsplan
2018-02-18 12:30 Rimforsa IF - Gullringens GoIF Kisa IP
2018-02-18 17:30 (Inst.) IK Östria Lambohov - AFK Linköping Linköping Arena
2018-02-24 15:00 Borensbergs IF FK klass 2 - Fornåsa IF Idrottsparken Motala A
2018-02-24 17:00 IFK Norrköping FK U 19 - AFK Linköping
2018-02-25 14:30 AFK Linköping - Malmens FF Linköping Arena
2018-02-25 17:00 BK Tinnis - Triangelns IK Dam Linköping Arena
2018-03-03 12:15 (Inst.) Björsäters SK - BK Kenty Fredriksbergs IP
2018-03-03 14:00 (Inst.) BK Tinnis - FC Vetlanda Dam Ryd konstgräsplan
2018-03-03 15:00 BK Ljungsbro - Brokinds IF Anders Ljungstedts gymnasium
2018-03-03 16:30 (Inst.) Hjulsbro IK Junior - Malmens FF UCS Arena
2018-03-04 15:00 Mjölby FC - BK Zeros Damsenior
2018-03-04 15:00 (Inst.) Rimforsa IF Herr U - Tranås FF Kisa IP
2018-03-07 19:45 (Inst.) Linköpings FC F19 - Borens IK Dam A Anders Ljungstedts gymnasium
2018-03-10 09:00 Österstads IF - Fornåsa IF Idrottsparken Motala A
2018-03-10 13:00 Motala AIF FK U17 - LSW IF 02 Idrottsparken Motala A
2018-03-10 13:00 Björsäters SK - Malmens FF Kopparvallen
2018-03-10 14:00 (Inst.) BK Tinnis - FC Djursholm Ryd konstgräsplan
2018-03-10 14:00 (Inst.) Malmslätts AIK P02 Vit - Hjulsbro IK P02 UCS Arena
2018-03-10 15:00 (Inst.) Kisa BK Herrar - Brokinds IF Kisa IP
2018-03-10 19:00 BK Derby - Västerviks FF Linköping Arena
2018-03-11 14:00 (Inst.) Assyriska IF i Norrköping U19 - Skärblacka IF U19
2018-03-11 14:00 (Inst.) Hjulsbro IK Junior - Linghems SK Herr U
2018-03-11 16:00 Linköping Universitets Akademiska IF FK - Linköping Kenty DFF Ryds Konstgräs
2018-03-11 18:00 Hjulsbro IK Junior - BK Kenty UCS Arena
2018-03-11 19:00 (Inst.) BK Zeros Damsenior - Skyllbergs IK Idrottsparken Motala
2018-03-14 19:00 Vadstena GIF - Tranås FF Kungsvalla IP
2018-03-17 09:00 Österstads IF - Fågelsta AIF Idrottsparken Motala
2018-03-17 12:30 Kisa BK Herrar - Rimforsa IF Kisa IP
2018-03-17 13:00 Linköpings FC F19 - IF Eksjö Fotboll Linköping Arena
2018-03-17 13:00 Skeninge IK - Västerlösa GoIF Skänninge IP
2018-03-17 14:00 IK Östria Lambohov - IFK Wreta Kloster IFK Wreta Kloster / BK Ljungsbro Dam Ryd konstgräsplan
2018-03-17 14:15 Lkpg Kenty DFF B - Linghems SK Dam U Fredriksbergs IP
2018-03-17 14:30 (Inst.) Hjulsbro IK Junior - Örtomta GoIS UCS Arena
2018-03-18 11:00 LSW IF 02 - Tallboda IF 02 Idrottsparken Motala
2018-03-18 14:00 Linköpings FF Ungdom P-15 - BK Derby Svart P02 Anders Ljungstedts gymnasium
2018-03-18 14:00 (Inst.) Hjulsbro IK P02 - Mjölby Södra IF P 16 UCS Arena
2018-03-18 15:00 Borens IK Herr B - Ödeshögs IK A Idrottsparken Motala
2018-03-18 17:00 (Inst.) Fornåsa IF - Tjällmo IF Idrottsparken Motala C
2018-03-23 18:30 Hjulsbro IK Junior - Åtvidabergs FF J17 UCS Arena
2018-03-23 19:00 Örtomta GoIS - Malmens FF Ryd konstgräsplan
2018-03-23 19:30 Norrköpings IF Bosna - Knäppingsborg BK Mirum Arena
2018-03-24 09:00 Kristbergs IF - Fornåsa IF Idrottsparken Motala A
2018-03-24 14:30 IFK Norrköping FK U 19 - Täby FK Östgötaporten
2018-03-24 15:00 Motala AIF FK U21 - Nora BK U21 Idrottsparken Motala A
2018-03-24 15:00 Hjulsbro IK - Ervalla SK UCS Arena
2018-03-24 15:00 Kisa BK Herrar - Björsäters SK Kisa IP
2018-03-24 15:00 Fågelsta AIF - Ödeshögs IK A Skänninge IP B
2018-03-25 12:00 AC Studenterna A - Hemgårdarnas BK Herr Ryd konstgräsplan
2018-03-25 12:30 Rimforsa IF - IFK Tuna Kisa IP
2018-03-25 14:00 (Inst.) Assyriska IF i Norrköping U19 - Värmbols FC U19
2018-03-25 16:30 BK Tinnis - Sätra SK Linköping Arena
2018-03-30 12:30 Rimforsa IF - Västerviks FF Kisa IP
2018-03-30 13:00 Vadstena GIF - Malmslätts AIK Kungsvalla IP
2018-03-30 14:30 (Inst.) Hjulsbro IK Junior - Assyriska IF i Norrköping U19 UCS Arena
2018-03-31 09:00 (Inst.) Österstads IF - Medevi IF Idrottsparken Motala A
2018-04-01 12:00 IFK Norrköping FK U 19 - Boxholms IF Östgötaporten
2018-04-02 12:30 Rimforsa IF Herr U - Gullringens GoIF B Kisa IP
2018-04-02 14:00 Malmslätts AIK - Malmens FF Ryd konstgräsplan
2018-04-02 15:00 Kisa BK Herrar - Slätmons BK Kisa IP
2018-04-02 15:00 Stjärnorps SK - Linghems SK Stjärnvallen
2018-04-02 16:00 BK Tinnis - DFK Värmbol Ryd konstgräsplan
2018-04-02 19:00 Hjulsbro IK Junior - Finspångs FK Juniorer UCS Arena
2018-04-07 09:00 Österstads IF - Kristbergs IF Idrottsparken Motala A
2018-04-07 10:00 (Inst.) BK Ljungsbro - Mjölby Södra IF Ryd konstgräsplan
2018-04-07 12:00 IFK Wreta Kloster Herrar A - Ledbergs IF Ryd konstgräsplan
2018-04-07 13:00 Hjulsbro IK Junior - Eneby BK UCS Arena
2018-04-07 14:00 Malmens FF - Linghems SK UCS Arena
2018-04-07 15:00 Kisa BK Herrar - IFK Österbymo Kisa IP
2018-04-07 15:00 Borensbergs IF FK A-lag - Väderstads IK Idrottsparken Motala A
2018-04-07 15:00 Stjärnorps SK - Vikingstads SK Herrar Stjärnvallen
2018-04-07 16:00 BK Tinnis - Telge United FF Ryd konstgräsplan
2018-04-08 09:30 IFK Motala FK F02 - Vikingstads SK F03 Idrottsparken Motala C
2018-04-08 14:30 Björsäters SK - FC Super Lambo UCS Arena
2018-04-08 17:00 IFK Motala FK - Krokeks IF Idrottsparken Motala A
2018-04-08 18:00 BK Tinnis - Linköping Universitets Akademiska IF FK Linköping Arena
2018-04-08 18:00 Malmens FF - Tallboda IF Anders Ljungstedts gymnasium
2018-04-08 19:00 BK Zeros Damsenior - Linköping Kenty DFF C Idrottsparken Motala A
2018-04-09 18:45 (Inst.) Linköpings FC F19 - Lindö FF Linköping Arena
2018-04-12 20:30 Rimforsa IF - IFK Österbymo Kisa IP
2018-04-14 10:00 Linghems SK - Västerlösa GoIF Anders Ljungstedts gymnasium
2018-04-14 11:00 Örtomta GoIS - FC Super Lambo Askeby IP
2018-04-14 12:00 (Inst.) Björsäters SK - BK Kenty Kopparvallen
2018-04-14 12:00 Fågelsta AIF - Kristbergs IF Kungsvalla IP
2018-04-14 12:00 Tannefors IF - Malmens FF Anders Ljungstedts gymnasium
2018-04-14 13:00 Borensbergs IF FK A-lag - Sturefors IF Idrottsparken Motala A
2018-04-15 12:30 Kisa BK Herrar - Hjulsbro IK Kisa IP
2018-04-15 15:00 Malmslätts AIK - Mjölby Södra IF Klämestorp IP Konstgräsplan
2018-04-15 15:00 Stjärnorps SK - Brokinds IF Stjärnvallen
2018-04-15 16:00 Ledbergs IF - Tallboda IF
2018-04-17 18:00 Hjulsbro IK - BK Ljungsbro UCS Arena
2018-04-22 18:00 Hjulsbro IK P02 - Mantorps FF J UCS Arena
2018-07-31 18:30 IK Östria Lambohov - AFK Linköping U21 Linköping Arena
2018-08-03 18:30 Linköpings FC F19 - Hammarby IF FF F19 Linköping Arena
2018-08-04 11:00 BK Ljungsbro - Brokinds IF Cloettavallen
2018-10-13 11:00 Östergötland - Linköpings FC F19 Fredriksbergs IP
2018-10-13 13:30 Östergötland - Linköping Kenty DFF Fredriksbergs IP
2019-02-24 13:00 FC Linköping City P 17 - Jönköpings Södra IF Linköping Arena
2019-03-09 11:00 Åtvidabergs FF JuniorElit - Malmens FF Kopparvallen
2019-03-10 10:00 Stångebro United BK Pojkar 15 - Linköpings FF Ungdom 04 Ryd konstgräsplan
2019-03-10 15:00 Rimforsa IF Herr U - BK Derby P 00 Kisa IP
2019-03-10 17:30 Hjulsbro IK P02 - Malmslätts AIK P02 Vit UCS Arena
Maif Vatten

Postadress:
Motala AIF FK - Fotboll
Bangårdsgatan 3
59135 Motala

Kontakt:
Tel: 0141223250, 0141223263
Fax: 0141211288
E-post: This is a mailto link

Se all info